Jakub Poloprudský

Vítáme vás u online modelingové akademie agentury REA models. Níže najdete postupně seznam lekcí, které jsou vám zpřístupněné. K absolvování potřebujete rychlé připojení k internetu, každá z lekcí zabírá zpravidla několik stovek MB dat. Pokud máte problém s rychlostí vašeho internetu, napište nám a přepneme vám akademii do verze s nižším rozlišením, která není datově tak náročná.

Doporučujeme si akademii pouštět na počítači nebo notebooku. Dobře se hodí ale i tablet, některé typy chytrých televizí a nouzově postačí i mobilní telefon (vždy si ale dejte pozor na wifi pořipojení, ať nepřijdete o všechna mobilní data). 🙂

Videa lekcí jsou zabezpečena novým typem ochrany, kdy každý účastník má svoje vlastní videa, která přímo v obraze a zvuku obsahují metadata, umožňující identifikaci videa ke konkrétnímu účastníkovi modelingové akademie. Nikdy prosím tento odkaz a heslo nesdělujte dalším osobám, videa nestahujte a neumísťujte kdekoliv po internetu.

1. LEKCE


V první lekci se dozvíte, jak bude online modelingová akademie fungovat a také něco o nás, naši filosofii práce a o všem, co budete při online modelingové akademii potřebovat. Tak jdeme na to, klikněte na “trojúhelníček play” přímo pod tímto textem :-).

První lekci jsme vám záměrně připravili trochu kratší, protože níže na vás čeká více než 30 hodin videa, tak ať na to máte dost energie. Samozřejmě nečekáme, že si prohlédnete všechno, ale bude supr, když alespoň na nějaké akce mrknete :).

Videa ze starších akcí a módních show Móda trend:


Videa z módních přehlídek v obchodních centrech:


Crystal fashion week:


Domácí úkol z lekce 1

1.Kdo jste byl na první lekci naší modelingové akademie v Domě kultury, mohl jste si to již vyzkoušet mezi ostatními účastníky…. Vaším prvním zadáním bude se představit a při tom nahrát se na mobilní telefon:

Řekněte vaše jméno a příjmení, kolik je vám let, kde studujete/pracujete nebo kam chodíte do školy, jaké jsou vaše koníčky / záliby i cokoliv zajímavého o vás. Máte na to celý týden, takže můžete zkoušet, nahrávat a do týdne mi poslat na facebook nebo email nejlepší nahrávku.

Přiložili jsme Vám k lekci několik již historických videí z módních přehlídek. Určitě Vás nenutíme, aby jste je všechny zhlédli, ale často je velmi zajímavé se podívat do minulosti, vidět na první pohled rozdíly v technickém zabezpečení, ale i v úrovni akce, která se neustále vyvíjí.

2. Dalším vaším úkolem je shlédnout 1.video pod lekcí – Móda Trend 1999, kterou uvádí Jan Čenský. Toto video je staré 23 let, ale najdete zde ukázky různých skupinových choreografií jak starších, tak dětí. Vaším úkolem je mi napsat nebo třeba namluvit vaše postřehy z této akce. Co se vám líbilo, co ne. Jestli jste zde objevili nějaké chyby, které byly zjevné na 1.pohled apod.

Váš 3.úkol bude spíš zábavný. Zkuste proklikat jednotlivá videa z naší historie a najít, ve které přehlídce vystupuje Leoš Mareš a jakou písničku zpívá.


Splněný domácí úkol nám můžete poslat facebook messengerem na profil Naďa Pavlů, whatsappem na 602136473 nebo mailem na info@reamodels.cz :-).


2. LEKCE


V následující lekci si popovídáme o tom, jak to v modelingu chodí v České republice a u nás v REA models :).

A nesmíme zapomenout ani na slíbený novinový článek :).

Domácí úkol z lekce 2

1. Poznáte modelku z videa, které se objevilo během mého povídání cca v 31.minutě, která slézá z motorky? Jako nápovědu Vám dávám, že modelka předvádí na fashion show „Móda trend“ v roce 1999. V současné době se o této ženě v médiích hodně mluví….

2. Která Fashion show se vám líbila nejvíce?

Vybírejte tentokrát z videí z přehlídek pro OC, které máte uloženy též pod 1.lekcí. Jedná se hlavně o sestřihy z akcí, tak pro vás nebude tak časově náročné je zhlédnout.

Pro třetí úkol jsme pro vás připravili pod lekcí ještě 2 videa z módních show v obchodních centrech. Jedná se o fixní záběr z čelní kamery, který pořizujeme, abychom mohli po přehlídce kontrolovat výrazy modelek a hledat chybičky :-). První záznam je z akce staré už více než 10 let, která proběhla v OC Olympia Teplice. Druhá akce je sice novější, ale mnohem menší a levnější fashion show v OC Kladno.

3. Vypište všechny netradiční choreografie z jedné z těchto akcí a uveďte, která z netradičních choreografií vás nejvíce zaujala a proč?

K úkolu číslo 3 vám ještě vysvětlím pojem „netradiční choreografie“. Jedná se o choreografii, kdy modelky/modelové nechodí tradičně. Například si vymyslí určitou scénku k dané módě, což mohou být taneční pohyby nebo sehrání určité situace…..

Kromě tanečních choreografií, kdy děvčata drží v rukách lodičky a na projekci v pozadí je známý klip, kdy tančí boty, je to třeba choreografie, kdy modelky představují figuríny a model jako „aranžér v plášti“ je upravuje a další…

4. Zkuste se zamyslet nad nějakou „netradiční choreografií“, nápad mi popsat s tím, že na lekci v DK bychom si ho prakticky vyzkoušeli. Odpovědi na úkoly posílejte buď písemně nebo je namluvte na kameru. Mluvení na kameru je pro vás určitě těžší, ale věřte, že se tím hodně učíte. Nechám to ale na Vás, jaký způsob je Vám milejší…..

Studijní videa celých akcí


3. LEKCE


Domácí úkol z lekce 3

Tato lekce byla pro Vás takovým ohlédnutím do historie, určena spíš starším účastnicím modelingové akademie, hlavně pro zajímavost. Váš úkol k této lekci bude víceméně na bázi dobrovolnosti.

1. úkolem je najít a přeposlat mně nějaký zajímavý článek o české modelce, která se prosadila na světových molech a vás zaujala nejvíce.

2. úkolem je zjistit, jak je to u nás v ČR se soutěžemi Miss. Objevuje se hned několik pořadatelů s takzvanou „ tou pravou MISS“. Jaké soutěže v České republice probíhají, jaké jsou jejich názvy? Která vyšla z původní MISS České republiky, kterou pořádal Miloš Zapletal? Přemýšlela jsi někdy o tom, se do nějaké takové soutěže přihlásit?

Tato otázka je směřována i mladým mužům. Ti mohou zjistit, jaké soutěže jsou v ČR pro muže.


4. LEKCE – fotomodeling obecně, termíny, příprava na focení


Domácí úkol z lekce 4

Tato lekce byla pro Vás takovým ohlédnutím do historie, určena spíš starším účastnicím modelingové a

Úkolem dnešní lekce je vysvětlit vlastními slovy, co je za pojmem focení TFP a jestli jste se s touto formou focení již setkali. Dále vysvětlete, co se skrývá za pojmem „set karta“ (co je obvykle na ní uvedeno v textu, jaké fotografie atd). 

Dále napište, zda by jste preferovali při své prezentaci set kartu, nebo jakým způsobem byste se při castingu (zakázce) u agentury představili vy, prostě jakou formu by jste zvolili nejraději.


5. LEKCE – Fotomodeling, řeč těla


Procvičovací video k lekci

Domácí úkol lekce 5.

Úkolem další lekce bude především praktické nacvičování póz dle videa před zrcadlem. Pokud si pro mě nějakou část nácviku nahrajete na video a pošlete, budu ráda. Není to ale povinné.


6. LEKCE – pózy

Video je na výšku (primárně pro telefony/tablety), pokud přehráváte na počítači 2x zapněte režim celé obrazovky


Procvičovací video k lekci

Domácí úkol lekce 6.

Naučte se naše jednoduché názvy pózování, aby jste byli schopni zareagovat na termín, který fotograf myslí. Naučte se sami pravidelně pózy měnit. Na praktické lekci společně procvičíme.


7. LEKCE – výrazy8. LEKCE – posewalk


Domácí úkol

Vše si prostudujte a vyzkoušejte a budeme se těšit na focení v DK Liberec :).

error: Stahování obsahu není bohužel povoleno.